Podłe piwo z koncernów, czyli jak ludzie trafiają na Chmielowisko

podłe piwoChmielowisko istnieje już jakiś czas i zajrzało na nie całkiem sporo osób. Wiele z nich trafia na blog poprzez wpisanie szukanej frazy w wyszukiwarce. Większość takich przypadków jest dość oczywista, typu „porter bałtycki” czy „browar ciechan”, ale zdarzają się prawdziwe perełki. Oto te, które uznałem za najdziwniejsze.

W związku z polityką Google, jeśli ktoś w momencie wyszukiwania jest zalogowany do swojego googlowego konta, szukany przez niego termin nie pojawia się u mnie w statystykach. Szkoda, bo gdyby nie ta zasada, miałbym na pewno więcej ciekawostek. Coś tam jednak wyszukałem…

W poszukiwanych frazach zachowałem oryginalną pisownię, składnię i interpunkcję. Miłej lektury.

ale browar smoły joe – Poszukujący zupełnym przypadkiem trafił w samo sedno. AleBrowar nie robi Smoky Joe na słodzie wędzonym torfem, tylko bezczelnie dodaje do piwa smoły.

bamberski dwór. historia dworu – Przyznam szczerze, że nie wiem, dlaczego poszukujący trafił na piwny blog. Mam jednak nadzieję, że dowiedział się czegoś o bamberskich wędzonkach.

co sie stanie jak rekin straci zab – Wtedy przyjdzie zły Kopyr i zrobi z niego piwo. Najlepiej Rekina.

czy latem mozna pic ciemne piwo – Z tego, co się orientuję, to jeszcze nie zostało to zakazane. Nie za mocne jednak, bo po porterze bałtyckim wypitym przy 35° C można wpaść w odmienne stany świadomości.

czy przeterminowane piwo w butelce jest oznakowane – Poniekąd tak. Otóż przeterminowane piwa, które wracają ze sklepu do browaru, są zlewane do wielkich kadzi, na nowo barwione, gazowane i puszkowane z powrotem. W takim piwie „z odzysku” na spodzie puszki stawia się kropkę. Im więcej kropek, tym więcej razy piwo się przeterminowywało i wracało ze sklepu do browaru…

A poważnie, to oczywiście mit piwny i to jeden z tych bardziej kretyńskich. Kiedyś muszę je zebrać.

dzień św patryka przykłady po angielsku/dzień świętego patryka proste zdania po angielsku – To mnie zaciekawiło. Myślę o tym, żeby w przyszłym roku jakiś czas przed dniem św. Patryka wrzucić na blog parę przykładowych „piwnych” zdań, niech się młodzież gimnazjalna uczy.

hoop cola „brak daty przydatności” – Bardzo mi przykro, że Hoop Cola nie miała daty przydatności. Proponuję ją jednak jeszcze trochę poleżakować, może czas wpłynie na nią równie dobrze, jak na portery bałtyckie.

jak pić piwo górnej fermentacji – Najlepiej z sokiem i przez słomkę. A poważnie, to w trochę wyższych temperaturach niż lagery.

jakie sa piwa owocowe – Piwa owocowe są… cóż… owocowe?

jakiej narodowości jest piwo Carlsberg – Piwo Carlsberg jest bytem prawdziwie kosmopolitycznym, bo warzone jest praktycznie na całym świecie. Pradziadek był jednak Duńczykiem.

kapsel z krzaczkami – Sugeruję strony kolekcjonerów kapsli.

komplet dla konia „renifer” – Przyznaję, że jestem trochę zagubiony. Jeśli duet Kopyr/Frączyk w tym roku uwarzy znowu Renifera, można spróbować dać zaprzyjaźnionemu konikowi kilka butelek i sprawdzić efekty.

kto to piwowarka – Jak sama nazwa wskazuje, jest to kobieta, która warzy piwo. Tak, istnieją takowe. It’s elementary, my dear Watson.

które piwo pić? – Najlepiej dobre.

nie chcą sprzeda piwa – Przypuszczam, że chodzi o gimnazjalne dylematy. Rozwiązanie jest proste: poczekać na dowód osobisty.

piwo musi oddychać – Wtech. Wydech. Wdech. Wydech…

podłe piwo z koncernów – Chyba mój ulubiony przypadek. Co ciekawe, taka fraza nie pojawia się nigdzie na Chmielowisku, wujek Google sam ją sobie poskładał z mojego wpisu i komentarza Kopyra. A to, że piwo z koncernów jest zazwyczaj podłe, to już oddzielna kwestia…

renifer wygląd – Duży, czworonożny, z rogami i czerwonym nosem, wabi się Rudolf…

saks z dziadkiem – Jakiś poszukiwacz bądź poszukiwaczka nietypowych doznań zrobili specyficzną literówkę. Współczuję dziadkowi. Współczuję też biednemu Michałowi Saksowi. 🙂

stary gdzie moje piwo po ang – Dude, where’s my beer. It’s that simple.

szyldy apteczne w ameryce – Umiejętności budownicze wujka Google’a nie mają granic. To sztuka powiązać takie hasło z Chmielowiskiem, ale mogę się przynajmniej cieszyć z dobrego pozycjonowania.

z czego robimy piwo butelkowe – Bardzo mi przykro, że kogoś rozczaruję, ale z dokładnie tego samego, co piwo puszkowe i beczkowe. Czyli z czego? Jak powszechnie wiadomo, piwo robi się z chińskiego proszku i żółci bydlęcej.

 

Kolejna część zapewne za pół roku.

Udostępnij
  •  
  •  
  •  
  •  

2 thoughts on “Podłe piwo z koncernów, czyli jak ludzie trafiają na Chmielowisko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *